Anmälan till tävling i Trupp som arrangeras av Övre Mellansverige

Tävling:Järnknuten
Ort:Alunda
Datum:17/11 - 18/11
Anmälan: Lottningen har redan varit.
Kontakta gymnastikförbundets idrottsenhet vid eventuella frågor.
Tävlingsinfo:OBS! Klass Regionsjuan matta samt Regionsjuan hopp är full. Det går inte att anmäla till dessa klasser.

Almo BK bjuder in till gymnastiktävlingen Järnknuten den 17-18 november i Alunda.
Klasser
Regionåttan, Regionsjuan och Regionsexan.
Tävlingen är en grentävling. Vi kan max ta emot 8 lag/klass.
Tävlingen körs enligt Tävlingsbestämmelser Trupp Region Uppsvenska 2018

För mer information:
Lena Höijer 070-442 07 89
Sabina Lindquist 070-444 55 01
Camilla Gelinder 070-38 38 068

mejladress: jarnknuten@gmail.com
Dokument: Inbjudan till Järnknuten 2018 17-18 nov.docx

Anmälningar just nu:
Trupplag
Domare Antal lag Datum
Järfällagymnasterna 1 2018-10-19
Håbogymnasterna 1 2018-10-01
Hedemora Gymnastiksällskap 1 2018-10-05
Sigtuna Märsta Gymnastikklubb 1 2018-08-30
Sollentunagymnasterna 1 2018-10-18
Surahammars Gymnastikförening 1 2018-10-02
Tyresögymnastiken 1 2018-10-01
Älvkarleby Gymnastikförening 1 2018-10-16
Regionsexan - fristående Antal lag Datum
GF Uppsalaflickorna MG 1 2018-10-10
Sollentunagymnasterna 1 2018-10-21
Tyresögymnastiken RT-S Blå 1 2018-10-01
Tyresögymnastiken RT-S Röd 1 2018-10-01
Regionsexan - hopp Antal lag Datum
Järfällagymnasterna Lag 1 1 2018-10-19
Järfällagymnasterna Lag 2 1 2018-10-19
GF Uppsalaflickorna MG 1 2018-10-10
Järfällagymnasterna Lag 1 Struken 1 2018-09-29
Järfällagymnasterna Lag 2 Struken 1 2018-09-29
Sollentunagymnasterna ut2 1 2018-10-11
Sollentunagymnasterna killtruppen 1 2018-10-11
Tyresögymnastiken RT-S 1 2018-10-01
Regionsexan - matta Antal lag Datum
Järfällagymnasterna Lag 1 1 2018-10-19
Järfällagymnasterna Lag 2 1 2018-10-19
GF Uppsalaflickorna MG 1 2018-10-10
Järfällagymnasterna Lag 1 Struken 1 2018-09-29
Järfällagymnasterna Lag 2 Struken 1 2018-09-29
Sollentunagymnasterna ut2 1 2018-10-11
Sollentunagymnasterna killtruppen 1 2018-10-11
Tyresögymnastiken RT-S 1 2018-10-01
Regionsjuan - fristående Antal lag Datum
Håbogymnasterna T8 1 2018-09-10
Håbogymnasterna T567 1 2018-09-10
Hedemora Trupp 2 1 2018-10-05
Sigtuna Märsta GK Lag Blå 1 2018-08-30
Sigtuna Märsta GK Lag Röd 1 2018-08-30
Älvkarleby Gymnastikförening Trupp 1 1 2018-09-16
Regionsjuan - hopp FULLT Antal lag Datum
Håbogymnasterna T8 1 2018-09-10
Håbogymnasterna T567 1 2018-09-10
Hedemora Trupp 2 1 2018-10-05
Sigtuna Märsta GK Lag Blå 1 2018-08-30
Sigtuna Märsta GK Lag Röd 1 2018-08-30
Surahammars GF Lag Svart 1 2018-10-02
Surahammars GF Lag Röd 1 2018-10-02
Älvkarleby Gymnastikförening Trupp 1 1 2018-09-16
Regionsjuan - matta FULLT Antal lag Datum
Håbogymnasterna T8 1 2018-09-10
Håbogymnasterna T567 1 2018-09-10
Hedemora Trupp 2 1 2018-10-05
Sigtuna Märsta GK Lag Blå 1 2018-08-30
Sigtuna Märsta GK Lag Röd 1 2018-08-30
Surahammars GF Lag Svart 1 2018-10-02
Surahammars GF Lag Röd 1 2018-10-02
Älvkarleby Gymnastikförening Trupp 1 1 2018-09-16
Regionåttan - fristående Antal lag Datum
Älvkarleby Gymnastikförening Trupp 2 1 2018-09-20
Älvkarleby Gymnastikförening Grupp 4 1 2018-10-21
Regionåttan - hopp Antal lag Datum
Håbogymnasterna T9-10 1 2018-09-11
Surahammars GF Silver 1 2018-10-18
Älvkarleby Gymnastikförening Trupp 2 1 2018-09-20
Älvkarleby GF Grupp 3 1 2018-10-17
Älvkarleby Gymnastikförening Grupp 4 1 2018-10-21
Regionåttan - matta Antal lag Datum
Håbogymnasterna T9-10 1 2018-09-11
Surahammars GF Silver 1 2018-10-18
Älvkarleby Gymnastikförening Trupp 2 1 2018-09-20
Älvkarleby GF Grupp 3 1 2018-10-17
Älvkarleby Gymnastikförening Grupp 4 1 2018-10-21

Tillbaka